Müslüman ülkeler parayı nelere harcıyor?

Halkı Müslüman olan ülkelere şöyle bir bakalım. Ortadoğu’da petrolün zengin etmediği Müslüman ülkesi yok. Para yiyip para içiyorlar adeta. Ülkelerini öyle bir geliştiriyorlar ki batılılar bile ağzı açık kalıyor. Mesela Dubai’de dünyanın en büyük 3. kapalı kayak pistini yapmışlar. Yapımı 270 milyon dolara mal olmuş. Amaç çölün ortasında kar keyfi yaşamak.

   Türkiye’de durum pek öyle değil. Halk dubaideki gibi abat olmamış. Sefillik içinde ama yinede paralar taşa betona yatırılabiliyor. Bu da Erzuruma yapılan kayak pisti. Yaklaşık 600 Milyon Tl’ye mal olmuş.

 

   Dikkat ediniz kardeşlerimiz. Kafirler, misyonerleri ve İslam aleyhine çalışan her guruba büyük destekler ile güçlendirip, kuvvetlendirip ideolojilerini yaymak için var güçleri ile çalışıyorlar.

   Müslümanlar ise keyif ve gösterişin peşinde. Paralar betonlara yatırılıyor. İslam için, Müslümanlar için, İslamın yayılması için hiçbir organizasyon yok. Olana da zaten bakmıyorlar, destek vermiyorlar.

   Filistin Gazze’deki kardeşlerimiz ambargo altında açlığın ve sefaletin pençesinde.

   Afrika’daki müslüman kardeşlerimiz hayati sıkıntılarla birlikte misyonerlerin pençesinde.

   Siyonizmin esiri olmuş devlet yöneticileri ise paraları kulelere, buzlara, duvarlara yatırıyor.

   İşte Müslümanların parasal gücü böylelikle engellenmiş oluyor. Kafirler hakimiyete devam ediyor.

   http://www.ismailaga.info

Reklamlar

5 responses to “Müslüman ülkeler parayı nelere harcıyor?

  1. Aga güzel ülkemde başbakan galatasaray a kızdığı için 600 milyon dolara stat yaptık bi kuruş para vermediniz diyor,kimsede tık yok.Biride çıkıp demiyo ki bizim vergilerimizle 1 milyar lira harcayıp bi halta yaramayan stat yapıyosunuz demiyor.Desen ki garibanlara da 5 kuruş yardım yapalım aaaaa olurmu öyle şey paramı var da yardım yapacaz.Anca kendi maaşlarına var güzel memleketimde zam,para…

  2. Çok güzel özetlemişsiniz…İnşallah Siyonizm yanlısı olan diktatörler devrilirde, ALLAH ın verdiği petrol nimeti İslam için kullanılır..Sadece Suudi Arbistan da Dünya petrolünün % 26’sı var. Bu bile Bütün İslam aleminin zengin etmeye yeter..Filistin için Gazze için, Patani ve Afrika için neler yapabilliriz, bunlar için de bir haber yapsak veya nasıl yardımda bulunabiliriz bunu tartışsak daha güzel olur. Ben şahsen fiili olarak çalışabilirim. Filistin Afrika vs neresi olursa gidip ALLAH rızası için çalışmak istiyorum ama kimle nasıl irtibat kuracağım bilemiyorum….

  3. Halkin bilinci olsa, MKA 1923’te Islam’a oylesi bir yara acmasa, millet ayaklanip Islami hareketi baslatip bunlari alasagi ceker, ama millet golgesini gorunce korkuyor

    T

  4. bu yazılanlara kesinlikle katılıyorum ve aslında bizim de ülkemizi geliştirmek için çaba sarf etmemiz gerek . öyle boşuna paralar harcamamalıyız . bizler gerçekten çok israf ediyoruz . bu bizim için bir alışkanlık haline gelmiş . bu tür davranışlardan artık uzaklaşmamız gerek. çünkü biz burada onca parayı israf ederken orada somalili kardeşlerimiz açlıktan ölüyor…. benim diyeceklerim bu kadar …

  5. arkadaşlar bence TÜRKİYE elinden geleni yapıyor filistin için gemilerle yardım gönderen ve sonra canından olan türklerdi. somali için onlarca yardım kampanyası düzenleyenlerde türklerdi. ayrıca somaliye giden başbakanda türk başbakanıydı.fakat yazıda da belirtildiği bgibi araplar bol parayı bulup gevşediler. akıllarına ne muslüman geliyor nede yardım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s