Secde eden cami saçmalığı

    Sakarya’da 17 Ağustos 1999 depreminde yıkılan Tozlu Cami’nin yerine yeni bir cami yapılıyor. İnşaatı devam eden caminin, şekil ve mimari özellikleriyle dünyada benzeri yok. Evet, böyle saçmalığın dünyada bir eşi daha yok.

    Camiler, mescitler İslamın alametidir. Kilometrelerce öteden gördüğümüz minare ve kubbesi İslamın varlığını haber verir bize. Son yıllarda camilerin geleneksel yapısı yok edilerek, israf ile birlikte İslam’da yeri olmayan uygulamalara imza atılıyor.

   Bunlardan bir tanesi de Sakarya’da bulunan Tozlu Camii. Cami öncelikle hiçbir şekilde secde eden bir adam görüntüsü vermiyor. Kubbesi ve minaresinde şerefesi olmayan cami bir alışveriş merkezinden farksız duruyor. Saflar kademe kademe yükselerek imamın cemaat tarafından görülmesi sağlanıyor ama caminin içi bu haliyle tribünü andırıyor.

MÜSLÜMANLARIN PARASI İSRAF EDİLİYOR
   Aylarca her camide, Cuma çıkışları toplanan paralar işte böyle dinde ve örfte yeri olmayan projeler uğrunda israf ediliyor. Camiler ibadethane olmaktan çıkarılıp turizme alet ediliyor. Halbuki olması gereken burada Müslümanların ibadetlerini yerine getirebilmesi için imkan sağlamaktır. Normal bir cami halkın bu ihtiyacını karşılayacaktır. Bu israf ve saçmalıklar yumağının gidişatı iyi değildir.

   Allah muhafaza bu gidişat iyi değildir. Kubbeler, minare şerefesi derken camilerin kiliselere benzetildiğini görmek yakındır. Bu gidişata bir dur demek gerekmektedir.

http://www.ismailaga.info

Reklamlar

11 responses to “Secde eden cami saçmalığı

 1. Çok üzülüyorum. Peygamberimizin camilerimizi kiliselere benzetmememiz hakkındaki hadisini nasıl da çiğniyorlar. Hatta ve hatta Tevbe suresindeki Mescidi Dırar türü camilere nasıl da çeviriyorlar. Çok üzücü bir durum. Uyan müslüman uyan!!!

 2. S.A ben fatih, tozlu camisinin gece isiklandirmasina bakin kocaman arti var dikkatinizi cekerim

 3. Evet resmen hac var ve kiliselerin icleride boyledir ..yani meyilli cikar yada inir.
  Bilgisizlik..muslumanim diyen o camiyi boykot etsin..taklitlik haramdir.

 4. aynı saçmalığa benzer bitanede izmirde inşaa ediyorlar hemde 6 tirilyon. bana versinler 6 tirilyon dünyayı fethederim yazık..

 5. Diyalog urunu bir cami mimarisi olusmus, halk sustukca cok tavizler aliniyor, degerler teker teker kaybediliyor. Ugruna Kurtulus savasini verdigimiz tum mahremler bir bir yok ediliyor, Turkiye’yi Turklerin, muslumanlarin yonetmedigi bu sekilde ispat oluyor iste.

 6. Evet ne yazıkki dış görünüşü de iç görünüşüde tıpkı kiliseye benzetmişler.Bu kasıtlı bi şekilde yapılan proje mahalleye veya bir beldeye yapılacak olan islami şekildeki projeyi diyanet inceden inceye titizlikle takip ediyor’da bu kiliseye benzetilmiş yapıya nasıl müsade edilmiş insanın kafasına Diyanet işleri Hıyanet işlerinemi onay veriyor sorusu akla geliyor.Balıkesir Bigadiç Hera termal devremülk tesislerineyapılması istenilen bölgede örnekleri bulunan islami kültürü yansıtan bir çok cami pilan ve projelerini kabul ettiremediklerini biliyorum.Bir gazeteci olarak kiliseye benzeyen bir cami projesi gönderilse onay alırmıydı sorusu akla geliyor bence sorumlu ve yetkili merci kimse bu yanlıştan dönülmeli bence

 7. Allah c.c. ıslah etsin.Cami diye yapılan yapı dış cephesinde hristiyanlığın sembolü “HAC” işareti var.Bu gibi işler dialogcuların işidir.Kesin !!! Allah c.c. ıslah etsin.Ama Hak olan gerçeği gördükleri halde yani “Allah c.c. katında tek din islamdır” sözünü gördükleri halde hala dinlerarası dialog peşinde koşan müslümanları Allah c.c. KAHHAR ism-i şerifi ile Kahretsin İnşallah…

 8. İbadet kime yapılır bilmez mi bu gafletteki mimar?
  Hiç turist için cami yapılır mı. içinde hakkıyla ALLAH adı anılmayan cami, bina parçasıdır.
  Turist dediğin ALLAH’ın kulu. hiç turisti memnun edeceğim diye vasıfsız cami yapılır mı?

  Bir ara yeğenim beni istanbul’a götürmüştü. ALLAH razı olsun ondan.
  sultan ahmet’e götürdü beni. Cuma’yı kıldım. Dua ettim osmanlının mimarına.
  Ne güzel yapmış camiyi. hem geniş, hem ferah.
  Osmanlı alim yetiştirmesinde kim yetiştirsin.
  sırf cemaatin ihtiyacına göre yapmış camiyi. hemde yıllar evvel.

  şimdi ki mimarda, sırf turist eylendirmek için cami yapmış.
  Bari azıcık camiye benzeteydiniz ki, sokaktan geçen bir kardeşimiz, cami olduğunu anlayıp namazını kılaydı.
  Bilmeyen önünden geçer gider. vakitte geçerse kazaa olur.
  Boş bir alan bulup, namazı kazaaya bırakmazsa ne ala.

 9. dışarıdan baksam alışveriş merkezi zannederim biz camileri minareleriyle sevdik ayrıca islamiyette böylesine gösteriş dogrumu bılmıyorum ama açıkçası hiç içime sinmedi bu lüks yapıtlar bu konuda size katılıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s