İMAN VE AMEL KAFESİ

Bu resmi devamlı takipçilerimizden bir arkadaşımız e-mail adresimize göndermiş. Neresi olduğu belli değil. Bir şirket insanları doğayı tanımaları ve yerinde incelemeleri için kamyonet tarzı bir araç ile ormanın derinliklerine götürüyor. Öyle ki aslanlarla, kaplanlarla iletişime dahi geçiyorsunuz.

   Resimde dikkati çeken husus kamyonetin arkasındaki koruma kafesidir. Aslanların, içindekilere zarar veremeyeceği bir kafes yapılmış ve insanlar o kafesin içine girmişler.

    İnsanlar, aslanların giremeyeceğini veya kendilerine zarar veremeyeceğini bildikelri halde bir endişe içersindeler. Hatta öyle ki hepsi köşeye doğru birbirine yaslanmış.

FOTOĞRAF ÇOK İBRETLİK

   Allah’a şükürler olsun bize tek sermayemiz olan bir iman nasip etti. Peki bu imanın kafesi nedir? Öyle ya nefis var, şeytan var, şeytanlaşmış insanlar var! İmanımızı bunlara karşı hangi kafes koruyacak?

İmanın temel kafesi FARZLARDIR Sonra VACİPLER, SÜNNET VE MÜSTEHAPLAR GELİR. Buna ilaveten zikir, fikir ve bir Şeyhe intisab ederek Ehli sünnet yolunda ilerlemek de iman kafesine güçlendirici etkiler yapar.

   Mesela bakın hakiki bir mürşide tabi olmayanın sapıtması çok kolaydır. En ufak bir şeye felsefe yapar ve sapıtır. Sünnetleri işlemeyenin farzları terketmesi de çok kolay olur. Onu bırakmakta bir sakınca görmez veya ona basit gelir.

   İşte bizler, imanımızı şu vahşi ortamda çepe çevre sarıp sarmalamazsak, koruma altına almazsak tehlike büyüktür. Allah, son nefesimizde dahi bu imandan ayırmasın.

http://www.ismailaga.info

Reklamlar

One response to “İMAN VE AMEL KAFESİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s