Namaz her yerde!…

   Müslüman bir gurup büyük bir ihtimal uçakta namaz kılıyorlar. Namaz için mekan önemli değil ne de olsa. Önemli olan vaktin geçmemesi.

   Müslümanlar namaz kılarken diğerleri de meraklı gözler ile gözlem yapıyor. Aralarında ne yaptıklarını anlamak için konuştukları görülüyor.

ZAMANA VE MEKANA UYANLAR

   Biz müslümanlar kendimizi bulunduğumuz ortama göre değil, ortamı kendimize uydurmamız gerekiyor. Ortamı İslama uydurmamız gerekiyor. İşte bu resimde bunu görüyoruz.

   Gavurların arasına hizmet için gidip de taviz verenlerin ve o gavurların içinde adeta ahlak erimesi geçirenlerin dikkatle okuması gereken bir tablodur bu…

Reklamlar

4 responses to “Namaz her yerde!…

  1. Peki uçak yön değiştirdiğinde, tekrar kıbleye doğru mu dönecekler, nasıl olacak bu iş?!?

    Şaka bir yana, bu uçak muhtemelen uzun, uluslararası bir uçuş gerçekleştiriyor. O sıkışıklıkta, herkesin ayaklarını basıp, kustuğu vs yerin üzerine seccadeyi serip, her an tirbulansa girip hem namaz kilanlari hem de diğer yolcuları tehlikeye sokabilecek bir durum bu bence.

    Bizim dinimiz, böyle namüsait durumlar için kaza namazlarına olanak sağlamıyor mu? Son baktığımda, zorlamadan, insanların gözüne ibadetini sokmadan bize yol gösteren, kolaylıklar diniydi benim dinim. Yoksa yanılıyor muyum?

  2. BU muhteremler tebliğ cemaatinden abilerimiz yurt dışı seferelere gıderken 40 veya 4 aylık bu tarz durumlar genelde oluyor vede masallah cok dıkkat cekiyormuş anlatıyorlar mesela belkı sıze ılğinc gelecektır ezan bıle okuyorlar abıler herkez pür dikkat bakıyormus masallah ucakta ne meseleler dönüyor şili ye giden abilerimiz oldu mesela anlatırlar 125 kışı müslüman olmuş elhamdürillah ne buyuk bır bereket

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s