Başı deve hörgücü gibi olan sözde tesettürlüler…

Testtürlü bayanların kendilerini uzaydan gelmiş gibi göstermelerine sebep olan ve moda olduğu için yapılan “deve hörgücü” olarak isimlendirilen bu baş sitili komik ve garip olduğu gibi Peygamberimizin hadis-i şeriflerinde de tehditlere sebep olmuştur.

“Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim.  (Birinci sınıf) Yanlarında sığır kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler (İkincisi) Giyinmiş çıplak kadınlar ki, bunlar Allah’a taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır. Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de başkalarını baştan çıkartırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet’e girmek şöyle dursun, onun kokusunu bile alamazlar. Halbuki Cennet’in kokusu şu şu kadar uzak mesafeden hissedilir” (Hadîsin ravisi Ebu Hureyre hazretleridir)

Değerli hanım kardeşlerim değer mi bu hadis kapsamına girip, gazap olunanlardan olmaya? Değmez… Hem komik oluyorsunuz, hem azaba müstehak oluyorsunuz.

Bazıları “bu tesettür teferruattır” dese de siz kanmayın bu aldatmacalara. Keyfinizin ve modacıların istediği gibi değil Allahımızın istediği gibi kapanın .

Reklamlar

14 responses to “Başı deve hörgücü gibi olan sözde tesettürlüler…

 1. Tesettur’e binbir kulp
  Takip asagilayan,
  Basortulu kizlari,
  Her yerde azarlayan,
  Duzenin kamcilari,
  Ar namus muhtaclari,
  Tesettur’un “T”sine
  Kurban olun hepiniz.
  Allah’in emri kesin,
  Tum cirtlak sesler, susun!
  Komik oluyorsunuz.
  Asliniz ne nesliniz ne,
  Sizden korkan beter olsun,
  Ey mubarek din Islam,
  Sen yegane hak yolsun.

  E

 2. Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, diyor nesini anlamadın bak deve bile anlamış

 3. sünnet olan saçı örmektir,iki omuz arasından sarkıtmaktır.sünnetten kaçıp peygamberimizin yasakladığı topuza meyledip sarılmağı anlamak mümkün deyil bu nasıl dindrlık.

 4. basi deve horgucu gibi olanlardan kasit bas ortululerdir , yoksa basi basortusunun icinde farkli gorunuyo diye niye cennete gidemesin ?

 5. Neden deve hörgücü denilince hep tesettürlü bayanların topuzu konuşulur bir türlü anlam veremiyorum . açık saçlı bayanların saç modası adına yaptırdıkları hörgüçleri neden görmüyorsunuz ? bi yazın bakalım google ” saç modelleri” diye ne kadar hörgüç çıkacak karşınıza… !!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s