Dinler arası diyaloğun hedefi işte budur

Bilenleriniz bilir gavurların açtığı bir sergide  gerçek gibi yapılmış bu skandal heykel çok tepki çekmişti. Adamlar hedeflerini çok açık ve net olarak ifade etmişler.

   Hıristiyanlar, Müslümanlarla diyalog çalışması yaparak insanları Hıristiyanlaştırmak istiyorlar. Yahudiler de Hıristiyanların sayesinde Müslümanların tepesine biniyor ve hedeflerine ulaşıyor. Yani asıl amaç siyonizme hizmet etmek oluyor.

   Evet, birileri “biz İslam’ı temsil ediyoruz” diyerek dinler arası diyalog adı altında kâfirleri tepemize çıkardı. Kafirlere alay konusu bile olduk sayelerinde.

www.ismailaga.info

Reklamlar

23 responses to “Dinler arası diyaloğun hedefi işte budur

 1. Allahım bu duruma sebebiyet verenleri ya hidayet eyle doğru yola al yada kahreyle ümmeti şerlerinden emin eyle Allahımmm

 2. diyalogcular gurur duysun bu tabloyla, alkışlasınlar bide devlet erkanlarıyla utanmazlar

 3. arkadaşlar bu resim Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında İspanyada bulunan bir havaalanında açıkmış Kültürler arası medeniyetler ittifakı müzesinde sergilenmektedir

 4. Bu resimi diyaloğun hedefi diye nasıl koyarsınız anlamıyorum.Resmen bir cemaati hristiyanlığa,yahudiliğe hizmet eden kafirler şeklinde gösteriyorsunuz. Yazık çok yazık ve yaptığınızın vebali vardır.
  Benim neye hizmet ettiğimi Allah çok iyi biliyor.Ama bu resmin diyalog üzerinden bir cemaat ile ilişkilendirilmesi cok vahim…
  Lütfen arkadaşlar dikkatli olalım.Cemaatlerin bir birine destek olması gerekir. Hizmet şekilleri ve düsturları farklı olabilir. Bu da zaten bir Rabbimin rahmetidir.Ama bu farklılık insanların bir birini kafir olarak görmesine sebep vermemelidir.Sadece bu resim üzerinden konuşmuyorum. Genel yorumları diğer bloglarınızı da okuyarak bunları yazıyorum. F.Gülen Hocaefendi ye yapılan hakaretler , veya atılan iftiralar genel itibariyle bir ağızdan çıkmış gibi. Bunlar İslamı ve hizmeti hazmedemeyen kesimin iftiralarıydı. Şimdi bakıyorum bu iftiralar Müslüman kardeşlerimizin de ağzında yer alıyor. Hocaefendi ile ilgili youtube sayısız video var. ve bunların Hocaefendiye bakışları bırakın Hocaefendiyi İslama bakışları belli. Ama bunların attıkları iftiraları karalamaları şimdi Müslüman kardeşlerimiz dillendiriyor. Dikkat ne olursunuz dikkat.

  • Selamün Aleyküm, nur cemaati mensubu kardeşler bilsinki buradaki yorumlar şahsi görüşlerdir, değil koskoca bir cemaat, hiç bir fert {KIBLE EHLİ} küfür ile itham edilemez, maalesef bazılarının ne yapmak istediğini bizde anlayamıyoruz.. BİR MÜSLÜMANDA HATA GÖRDÜYSENİZ, KENDİSİYLE GÖRÜŞÜP UYARMAK VARKEN, böyle MEDYA ya açık tartışmalar ancak “kafa karışıklığına ” sebep oluyor.. “Diyalog çalışmaları” yanlış olabilir, ama “cemaatler arasında” FİTNEye sebep olmak ta BÜYÜK BİR YANLIŞ!!! BU KADAR HASSAS MEVZULAR “USUL ve ÜSLUB” gözetilerek konuşulmalı.. Mevlamız (cc) Hz Musa yı Firavuna gönderirken “HİKMETle ve GÜZEL MİSALle anlat” buyurmadımı?? Müslüman kardeşine NE BU ŞİDDET, BU CELAL???

 5. Kardeş hala F. Gülen’in icraatlarını savunuyor, başka dalda hizmet ediyoruz diyor. diyalogcular hizmet değil hezimet ediyor. evet hezimet. dinler arası diyaloğun savunulacak hiçbir tarafı yoktur. yazıkki anlamıyorsunuz, kullanılıyorsunuz farkına varmıyorsunuz.

 6. ya benim anlayamadigim nokta arkadaslar bi cemaatten birisi hata yapti ise veya 100 kisi digerlerini karalamak neden?hem her cemaatte kendini bilmez kardeslerimiz olacaktir mevlam cümlemize hidayet nasip eylesin 3 veya5 kisi yuzunden bütün cemaatin vebalini aliyosunuz nasil helallik alacaksiniz kaldiki sorsam hepiniz islami seviyosunuz ama kardeslerinizi tekfir ederek bi yere varilmaz onun icin ege boyle bisey varsa bilen hocalar bir araya gelir konusurlar ve orta yolu bulurlar siz boyle internete attiginiz seylerle muslumani birbirinden sogutuyosunuz haberiniz ola

 7. Arkadaş doğru söylüyo bunların nur cemaati ile alakası yok fetullah hoca ve arkadaşları nur cemaatini kullanıyo ama nurcular bile bu diyaloğa karşı

  • Sen bu dinler arası diyalog projesini bilmiyordun demek ki. Nice baslar gitti bu uğurda. Konuşmak değil, dinleri birleştirerek İslami yok etme projesi bu. Buna hıristiyanlar da alet oluyor, doğrudan Siyonist projesi. FG de Vatikanın gizli kardinali… Bir de bu acıdan bakiniz…

 8. SELAMÜN ALEYKÜM. bunların yaptığıylaislamidavetve tebliğin alakası yok. davet islamdan ayetlerdenve hiçbir hükümden taviz verilmeden olur.bunlar ayetve hadisleri dillerine dolayarak diyolog yapıyorlar. dua buyurun inş.

 9. Bu kafircikler,amaçlarını göze sokarcasına gösteriyorlar.Göremeyenlere,görmek istemeyenlere Allah basiret versin…

 10. YAZIKLAR OLSUN DİYALOG BELASINI ÜZERİMİZE SARANLARA – AMERİKADAN YÖNLENDİRENLERE YAZIKLAR OLSUN

 11. selamun aleykum fethullah gülen hocaefendi nin 80li yıllardaki sohbetleri mükemmel zannı galibim muhteremin bu işlerin çoğundan haberi yok. Bazıları onun adını kullanarak acaip işler yapıyorlar. Hizmet adı altında 1400 senedir görülmemiş bir miraç kandili kutlama şekli buluğ çağına ermiş kızlara erkeklerin huzurunda naat söyletmek bidatın büyüklerindendir. Bu kardeşlerimiz kadının sesinin haram olduğunu biliyorlar.

 12. bilmeyenler için söyleyeyim bu resim değil ispanyada bir sanat galerisinde gösterilen bir balmumu heykeli.bunun you tube da videoları var zaten.işin manidar tarafı bu sergiyi açtıkları gün bizim başbakanımızın ispanya yı aynı gün ziyaret etmesi idi ve dinler arası diyalog yani başbakanın oradaki deyimi ile medeniytler ittifakı ile ilgili konuşma yapmıştı.

  ha gelelim osman efendi gülen dediğin hayvan hiç müslümana üzelmedi ama yahudi ve amerikan askerleri için üzüldüğünü ve dua ettiğini kendisi belirtiyor.ha şunuda söyleyeyim sen nasıl araştırmadan peşinden gidersin bu adamın adam ermeni ,ibrahim paşanın bunun dedesini öldürmeye çalışdığı dönemde dedesi ve babası ermeni ve isevi -ortodoks idi , buda papaz ve patrik sevdasını anlamamızı sağlıyor.
  ha osman diline sahip ol.esas siz ismailağaya ve cübbeliye iftira kampanyası düzenlersiniz ve lekelemeye çalışırsınız adi herifler.peşinden gittiğin ve çıkar sağladığın adamları iyi tanı yok benim dini bilgim yeter siz dersen akaid, itikad gibi dini bilgileri öğren ondan konuşalım bu konulrı ..???

 13. Diyalogda Müslümanlara biçilen gömlek işte bu: İslam’ı Yahudilik ve Hristiyanlık adları verilen uydurma dinlerin potasında eritmek.

 14. bu arkadaşlar neden alınıyorlarda bu cemaat sanki dinmiş gibi hala kurtarmaya çalışıyorlar ben ismailağa cemaatini seviyorum ama böyle bir işlere kalkışsalar anında bir daha işim olmaz önce ben kurtulacam yanlışın neyini savunayım yok bazıları imiş ilahmı bunlar putmu bakın birinin peşinden gidilecekse sapasağlam resulullah sav leme bağlı olucak ortada tamamen sünneti yaşayan şeyh olucak işte olmazsa böyle olur cübbeli hocamız eğer benim bu fikirlerden döndüğümü görürseniz asla beni dinlemeyin banada bu sapıttı deyin demiyormu kandırıldığını kabullenmek bu kadarmı zor sen şükretsene allah bunların maskesini düşürdü diye ben de kurtulayım diye

 15. esselamın aleykum.arkadaslar bedıuzamana saygımız sonsuz ama bu fethullah gulene karsıyım resmen kullanıyo ama kendı cemmaatı bıle bunun farkında deıl.ayetlerı kendılerınce yorumlamalar.vs. allah bole ınsnaların serrınden korusun kendi yellerıyle def olsunn inş.. hak geldı batıl zaıl oldu. ınsallah.

 16. KURAN ve HADISLE FETHULLAH GULEN YORUMU CELISIYOR
  YA ISLAMI KABUL ET MUSLUMAN OL YA DA FETHULLAHCI
  Ben uzun seneler Avustralya da yasayan biri olarak Fethullah Cemaatininin buradaki Musluman Turk halkindan cocuklarinizi kufurden koruyup, ahlak ve dinini ogretecegiz diye bagis toplayarak okullar actiklarina sahit oldum. Buralarda yasayan halkin parasiyla actiklari bu okullara daha sonra yalnizca Fethullahci ve yabanci kadrolar olusturarak bu okullari halka yabancilastirdilar ve kendi elitlerine hizmet eden kurmlara donusturduler, egitmenleri kendi adamlarindan secip, gerektiyinde Turkiyeden vey a baska ulkelerdeki adamlarindan transfer ettiler. Ayni sehirde bile olsa hic bir okulun ismi diyeriyle resmiyette ayni olmayip gayri resmi olarak herkesce hizmet okullari oldugunun bilinmesi bu okullarin arkasinda bir art niyetin olduguna kafidir.

  Yillik okul ucreti lise son sinif (year 12) cocuk basina $5,060.000 (2012 Fee Schedule – Meadow Fair Campus) Avustralya dolariyla buradaki en iyi ozel okullardan dahi yuksek ucretlerle fiatlandirilmaktadir. Mesela ayni sehirde bulunan MacKillop Katolik okulundaki yillik oyrenci fiati $4,111.000 dir. Sadece bir sehirde yedi tane okulun her birnde yaklasik 4000 oyrenci doluluk orani goz onunde tutulursa dunya genelindeki sadece okullardan ne kadar gelir elde edildiyi ongorulebilir.

  Bu sehirlerdeki gece ders toplantilarina gittiyimde cogunlukla toplumda kotu meziyetleri olan kisilerin (Faizcilik, dolandiricilik, uyusturucu..vs) bas koselerinde oturduklarini gormek mumkun. Oncelikle belki bunlara din ve ahlak teblig ediliyor diye dusnsemde sonradan bunun cikar iliskisinden ibaret oldugunu gozlemledim. Bu kisiler cemate maddi destek verirken onlarin deyisik ulkelerdeki baglantilarini kullanma gibi karsilikli menfeat iliskisiyle yuruyen bir kervan.

  Cemaatin elemanlari genellikle abilerde dahil olmak uzere Kurani kerimi arapcasini okuyamayacak derecede cahil, fakat hemen her konuda fetva verecek kadar allame, kendine guvenen kisilerden. Dini mevzularda Peygamber efendimizin hadislerini deliller versende sorgulayan fakat Fethullah Gulenin sozlerini islama ters dusse dahi bir hikmete dayandigina inanacak kadar kor ve gafiller. Allaha, Peygambere ve islamin akidelerine deyil ilkokul mezunu, din adami mi, tasavvufcu mu, istihbaratci mi, toplum lideri mi, politik lider mi, HASAN SABBAH mi, oldugunu henuz soyleme cesaretini gosteremeyen Fethullah Gulene tabi olan bir cemaat.

  Merak etmeyin bir sure sonra menfeat iliskileri ve ayrimciliklari kendi kendilerini yok etmeye yetecektir. Cunki bu cematte bir bolgede zengin olmak o bolgede abi olmak icin yeterlidir. Yani teveccuh ilme ahlaka imana deyil paraya ve guce gore sekillenmistir.

  Daha soylenecek coksey olsada size bir hatiratimi anlatarak sonlandirayim sozumu.

  T. C. Melbourne Başkonsolosunun ozel gayretleriyle himayelerinde Türk – İslam Cemiyetleri bir araya getirilmis ve katkılarıyla ilk defa gerçekleştirilen ‘Uyum ve Kaynaşma İftarı La Mirage Reception’da büyük bir davetli iştirakiyle basariyla gerçekleşmisti. Bu cemiyetlerin 7 sini Fethullah Gulen okullarinin mudurleri abiler temsil ediyordu. O sene davetlilere yollanmak uzere davetiye uzerinde Turk Islam cemiyetleri iftar yemegi basligi ve bu cemiyetlerin logolarinin olmasi iftar oncesi toplantida kararlastirilmis ve uygulanmisti. Ramazan sonrasi Baskonsolos iftar yemegini duzenleyen bu cemiyetleri ve temsilcilerini davet etmis ve bir sonraki sene daha iyisini nasil yapabiliriz diye sourunca Fethullah Gulen okullarinin mudurlerinden biri kalkip davetiyedeki ISLAM ibaresini cikartmayi teklif etmis ve diyer mudurlerde onu desteklemisti. Neyseki bende yanimdaki diyer cami temsilcisi hoca efendiye donup biz de seneye Iftar gecesine Dansoz mu teklif etsek daha modern olurdu diye tepkimi koymustum.

  Halktan din ve ahlak adina bagis toplayip okul yapan ve sonra Fethullah Gulen okullarinin yonetimine gelen bu mudurlerin hic gerek yokken ISLAM ibaresini cikartmak istemeleri dusundurucudur.

  Muslumanim Diyen birinin kistasi Kuran ve Sunnet olmali. Kurani ve Sunneti hadislerle yeterince aciklayan Sahabe, tabiin, taba-tabiin ve sonraki islam alimlerinin sarih aciklamari varken. Kurana, Ayete, Hadise ve bu alimlerin aciklamalarina ters dusen ilk okul mezunu Fethullah Gulenin yorum ve davranislarini masumca gormek naiflik olur.

 17. Bir fethullahci abi sevkli sevkli yurt disinda yaptiklari hizmetleri anlatirken, farkinda olmadan sunulari soyluyordu. Biz oyle ulkelerde Kurban eti dagittik hizmetimizi goturduk ki bunlarin bazilari Musluman olmadiklari gibi Kurbani hic duymamislardi, musluman olmayan yoneticilerinin dikkatini cekmemek ve de kurbanlari musluman olmayan bu halka sempati kaznmak icin dagitirken bu ne dediklerinde biz de. MUSLIM MEAT FESTIVAL (muslumanlarin et festivali) diye etleri dagitiyorduk.
  E SIMDI YANI BE HEY GAFIL- BU NASIL NIYETTIR, BU NASIL HIZMETTIR, BU NASIL IBADETTIR- INSANA DEMEZLERMI DUNYADA KURBAN ETI VERECEK MUSLUMAN MI KALMADI BUTUN ACLAR DOYDU MU? ALLAHIN GAYRI MUSLIMLERINE ALLAHIN IBATEDITIN ISMINI TERK EDEREK FESTIVAL DIYE ET VERIYORSUN. PEKI KURBAN PARASI TOPLARKEN INSANLARA KURBANLARININ ETINI MUSLUMANA DEYIL GAYRI MUSLIMLERE ICKILERININ YANINDA BBQ YAPMAK ICIN VERDIYINI DE SOYLUYORMUSUN.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s