Cübbeli Hoca’nın sakalını bile kesmişlerdi

Cübbeli Hocamızı verdiği bir vaazı bahane ederek tutuklamışlardı. Yaptığı sohbet  ile tutklamaya sebep olarak gösterilen kaset arasında fark olması montaj olduğunu gösteriyordu.

Bunu yapan insanlar İslama o kadar düşmandı ki, “sakalını kesin” emrini vermişlerdi.

Fener Patrikhanesi’nin bu işde de parmağının olduğunu zannediyoruz. Ergenekon’dan bunu da istemiş olabilir.

http://www.ismailaga.info

Reklamlar

4 responses to “Cübbeli Hoca’nın sakalını bile kesmişlerdi

  1. Hocam Allah sizi ve sizin cemaatteki hiçkimseye birdaha bu ve bunun gibi şeyler yaşatmasın.Allah sizleri başımızdan eksik etmesin, bizleri dinsizlerin imansızların eline bırakmasın(Amin).Ben bilmediğim birçok şeyi hocamın sohbetlerini dinleyerek öğrendim,kendimden emin bir şekilde dinimi savunmayı öğrendim.Allah’ım beni ahirete hocamla sizlerle haşretsin inşaallah.Allah’a emanet olun,O emanetleri asla zayi etmez.

  2. risalei nur talebesiyim.ve bu cemaati severim.sünneti seniyyeye ittiba ettikleri için severim.bizim gibi eşleri çarşaflı olduğu için sarığı korudukları için severim.kimsenin arka bahçesi olmadıkları için severim.tavizsiz yaşadıkları için severim.bizim gibi haremlik selamlık uyguladıkları için severim.karma eğitimede çocuklarını okutmadıkları için severim.ama cübbelinin yaptıkları için ise kızarım.bir zamanlar bediüzzamana sakalı bile yok diye dil uzatmıştı.yaşına yaptıklarına bakmadan. kalkıp o insanın sadece sakalına takarak itham ettiği için kızdım.işin acı tarafı ise o büyük zat sakalının kesilmesine tahammülü olmadığı için bir hikmeti sakal bırakmamıştı.çünkü sakalım kesilse ölürüm demişti.onu eleştiren cübbeli ise hapise atılıp sakalı kesildi.Rabbim hakikati idrak edenlerden eylesin.

  3. kardeşim cübbeli hocanın bediüzzaman hz. ılgılı o yorumunu baskasındanmı duydun kendınmı sahıt oldun bilemem ama benım bır elım nur cemaatinde diger elim ismailagada ikisinede toz konduramam ıkısındede hizmete adadım kendımı pişmanda degılım mahmut efendımde bır tanedır sait nursi efendımızde öyledır ismailaga cemaatınde bır kısden bıle sait nursi hz ile ilgili kötü bırsey duymadm duysam ınan cıkışırdm çünkü o mübaregın sakalını hapıse gırdıgı ıcın bır baskasının zorla kesmesıne bu sünnetın zorla elınden alınmasına dayanamayacagı ıcın kestıgını bılıyoruz için rahat olsun ortalıgı karıstırmaya calısan cok cemaatlerı bırbırıne düsürüyorlar,ınanmayın sakın ola bediüzzaman hz ismailagada herzaman şerefle saygıyla anılan bır mübarektır emın ol herzamanda öyle olacaktır selam ve dua ıle allah a emanet olun ınsaallah

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s